Skuter nowy czy używany?

Wiosenna aura i coraz wyższe temperatury sprzyjają podróżom, a piękna pogoda to doskonała okazja, by wyprowadzić nasze jednoślady z garażu. Wiele osób zastanawia się, jak wybrać skuter, który zagwarantuje komfort użytkowania, zachwyci wyglądem, a do tego będzie tani w utrzymaniu. Jaki skuter kupić – nowy czy używany? Przedstawiamy wady i zalety obu opcji.


Skutery używane, a jakość

Trzeba przyznać, że wśród skuterów używanych, prawdziwe okazje należą do rzadkości. Kupując sprzęt z drugiej ręki – od osoby prywatnej lub z komisu – nigdy nie mamy pewności, jaki jest jego rzeczywisty przebieg i stan techniczny. Dodatkowo każdy ocenia stan pojazdu inaczej, według własnych, mniej lub bardziej restrykcyjnych kryteriów. Zdarza się, że sprzedający pomija nawet istotne wady, twierdząc, że nie przeszkadzają one w użytkowaniu. Niekiedy ciężko też stwierdzić, jakie elementy były wymieniane, a co za tym idzie, czy dany skuter miał już poważną kolizję, wpływającą na jego funkcjonowanie. Niestety, na rynku wtórnym możemy napotkać nawet pojazdy, które powinny zostać zezłomowane.

Skuter nowy a używany – koszty

Za zakupem z drugiej ręki przemawia niekiedy cena. Jednak czy sprawa przedstawia się tak łatwo? Jak się okazuje, istotna jest nie tylko kwota, jaką musimy zapłacić na początku. Szybko może się okazać, że koszty naprawy używanego sprzętu przewyższają cenę, jakiej wymaga produkt ze sklepu. Skuter używany nigdy nie daje nam gwarancji niezawodności, przez co nie wiemy, jaki element będzie wymagał wymiany oraz jakie pociągnie to za sobą koszty. Decydując się na zakup nowego skutera otrzymujemy komfort, którego nie da się wycenić.

Nowy skuter – niezawodność i komfort

Nowy skuter to także dodatkowe zalety np. różne bonusy, promocyjna cena, czy dołączone do niego akcesoria przydatne podczas użytkowania. Zakup nowego sprzętu to także doskonała opcja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę. Dlaczego? Wybierając skuter używany musimy posiadać szereg umiejętności, by rozpoznać jego stan techniczny. Natomiast decydując się na produkt ze sklepu, możemy liczyć na bezproblemową eksploatację przez długi czas, nawet przy częstym użytkowaniu.