Odzież rowerowa – przegląd rozwiązań


Profesjonalna odzież rowerowa jest niezbędna, jeśli planujemy dłuższe i bardziej wymagające trasy. Starannie zaprojektowane elementy spełniają kilka funkcji jednocześnie. Dzięki odpowiednim materiałom zapewniają optymalną temperaturę ciała i chronią nawet, gdy jest bardzo zimno lub przeciwnie – bardzo gorąco. Jednocześnie taka odzież nie ogranicza naszych ruchów, a dzięki modnej kolorystyce i designerskim wzorom może stać się ozdobą. Do dyspozycji mamy cały szereg różnych rozwiązań, które dopasują się do naszych potrzeb. 

Koszulki i spodenki – podstawowe elementy stroju

Podstawowym elementem są koszulki rowerowe, których unikatowa formuła zapewnia stałe odprowadzanie potu oraz sprawia, że nasze ciało utrzymuje optymalną temperaturę, nawet podczas bardzo intensywnego wysiłku. Oprócz koszulek do dyspozycji mamy także nowoczesne bluzy, które dzięki swojej lekkości nie krępują naszych ruchów, jednocześnie chroniąc przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr. Niektóre z nich, szczególnie bluzy typu windstoper mogą z powodzeniem zastąpić kurtkę. Kolejny niezbędny element to spodenki rowerowe, które posiadają specjalne wkładki, zapobiegające nieprzyjemnym otarciom. Ich oddychający materiał pozwala na swobodne poruszanie nogami i zapewnia nam maksymalną wygodę. Wybierając konkretny model warto zwrócić uwagę na szwy znajdujące się na udach. Powinny być one jak najmniej wyczuwalne i wykonane w sposób staranny, przy użyciu wysokiej jakości materiałów.  

Bielizna i akcesoria dodatkowe

 Kolejnym bardzo istotnym elementem odzieży rowerowej jest specjalna bielizna termoaktywna, niezbędna zarówno przy dłuższych, jak i krótszych trasach. Dzięki innowacyjnej formie, bielizna ściśle przylega do skóry, jednocześnie nie krępując ruchów i nie ściskając poszczególnych części ciała. Bielizna termoaktywna doskonale odprowadza wilgoć i umożliwia utrzymanie odpowiedniej ciepłoty ciała podczas długotrwałej aktywności. Na ochronę zasługują także nasze dłonie, które powinny zostać zabezpieczone odpowiednimi rękawicami. Do wyboru mamy cieńsze lub grubsze modele, dopasowane do panującej na zewnątrz temperatury. Zaletą dostępnych obecnie rękawic jest ich jakość oraz dodatkowe zabezpieczenia, takie jak klamerki, które zapobiegają zsuwaniu się, dzięki czemu poprawiają nasz komfort. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *